Що таке купероз?
Купероз – це естетична проблема, у вигляді судинної сіточки на обличчі, частіше на щоках, підборідді, крилах носа. Це ділянки шкіри, на яких капіляри досить тоненькі, мають червоний відтінок. Більш глибоко розташовані судинки виглядають синього кольору. На початку проявів зазвичай всі намагаються замаскувати за допомогою тональних кремів. З часом проблема не зникає а прояви судинних недоліків збільшуються, і замаскувати стає більш проблематично. Звісно можна не звертати уваги, намагатися лікувати місцевими засобами – наприклад креми, мазі, що широко представлені у продажу. Можемо впевнено сказати – купероз потрібно лікувати. Успіх в лікуванні до повного усунення залежить від стадії проблеми, та чим раніше тим легше та швидше проходить лікування.
Хочемо зазначити, що є декілька методик і протоколів. Ми застосовуємо як видалення судинок шляхом коагуляції, так і лікування судинних патологій шляхом зміцнення судинної сітки. Обидві методики зарекомендували як дієві, най головним чинником успіху є вірно підібрані параметри та налаштування апаратів. Наприклад якщо невірно оцінити глибину залягання судинних сіточок то і налаштування параметрів впливу теж буде невірно. Тому видалення буде невдале.
Що таке Розацеа
Розацеа – це хронічний дерматоз обличчя. Червоне обличчя. Проявляється в утворенні еритеми (покрасніння) центральної частини обличчя і телеангіектазій, появою висипань папуло-пустульозного характеру, вогнищ гіперплазії сальних залоз та сполучної тканини. Раптове почервоніння, дискомфортні відчуття: печіння, біль, поколювання, поява судинних сіточок, набрякання, висипи.
Як виглядає початкова стадія розацеа?
У більшості випадків, розацеа починається з короткотривалих епізодів пекельного почервоніння обличчя (переважно центральна його частина), і стає гарячим на дотик. Через декілька хвилин, все стабілізується до норми.
Згодом, почервоніння ускладнюється відчуттям поколювання і печіння у зоні підборіддя, щік і носа, шкіра стає надто чутливою. Якщо людина не звертається до дерматолога, розацеа може прогресувати далі. До перманентних короткотривалих почервонінь, нагрівання тканин обличчя, додаються рожеві вугрі, папули і пустули. Через деякий час, названі симптоми розацеа доповнюються “судинними картинками” – візуалізуються порвані капіляри, судинні зірочки, купероз.
Що буде як що не лікувати розацеа?
Такі дискомфортні стани повертаються кожного разу, коли виникає контакт із внутрішнім, чи зовнішнім подразниками. І в кожного абсолютно індивідуальна картина хвороби. Прояви розацеа можуть варіюватися від тимчасових легких почервонінь, до тяжкого перебігу хвороби.
У більш складних випадках, через багаторічні зволікання, у людей можуть розвиватися складні, та вкрай неестетичні гіпертрофії обличчя:
- ринофіма (запальний процес шкіри носа, “шишкоподібний” ніс).
- офтальморозацеа (почервоніння, набряк, судинні зміни у слизовій оболонці очей).
Однак саме розацеа, незалежно від стану й симптомів, частіше діагностується у жінок.
Причин появи розацеа
1. Гормональний дисбаланс
Не секрет, що шкіра – це супергормонозалежний орган. Зокрема, розацеа може ускладнюватися, якщо у людини не все гаразд із кортизолом, естрогеном/тестостероном/прогестероном, мелатоніном. Тобто, їхній дисбаланс пояснюється такими змінами, наприклад:
- негаразди з кортизолом руйнують волокна колагену;
- мелатонін (під час сну) регулює процеси оновлення, регенерацію клітин шкіри.
- естроген, прогестерон, тестостерон – точно, в той чи інший спосіб, дадуть про себе знати через шкірні прояви.
Багато жінок з розацеа відмічають, що загострення, або зміни перебігу хвороби, відбуваються саме під час гормональних гойдалок, – період менструації, вагітність (післяпологовий період), менопауза.
2. Порушений гомеостаз мікробіому шкіри
Тьмяний колір обличчя, чутливість шкіри, зневоднення – це все ознаки порушення балансу мікробіому. Також “червоними прапорцями” для мікробіоти є паління цигарок, надмірний (+ неправильно підібраний) догляд і нервові розлади, емоційні переживання.
Деякі автори досліджень пов’язують ускладнення розацеа на обличчі, з підвищеною кількістю, діяльністю кліщів Demodex folliculorum. Їх, зазвичай, виявляють під час папуло-пустульозної форми, і меншою мірою під час еритематозної та інфільтративної.
3. Звісно, харчування!
А якщо точніше, то певні продукти харчування, у кожного свій стоп-продукт. Така реакція шкіри обличчя відбувається через розширення судин, які зумовлюють почервоніння.
І до тригерів відносяться не тільки шкідливі продукти харчування, як-от чіпси, солодощі, алкоголь, копченості. Деякі пацієнти з розацеа повідомляли про реакцію шкіри на каву-чай, авокадо, цитрусові, сою, шпинат, горіхи, прянощі, шоколад, ваніль, помідори, банани, йогурт, сухофрукти тощо.
Однак, чи означає це, що потрібно терміново чистити холодильник від цих продуктів? – Ні. Все залежить від стадії розацеа та симптомів: якщо у вас після чаю з’являється легкий рум’янець, – це ОК. Але 100% потрібно утриматися від ароматного напою, якщо у вас загострена фаза.
Методи лікування розацеа та куперозу
Основне, що треба знати про лікування розацеа:
- Немає магічних ліків, кремів, які б за короткий термін вилікували хворобу. Потрібно готуватися до тривалої, поступової боротьби, роботи над собою.
- Самолікування – хибна дорога. Можна сильно погіршити й без того складну шкірну картину.
Значних результатів можна досягти лише при системному підходу.
Мезотерапія – також метод боротьби розацеа, полягає в ін’єкційному введенню препаратів таргетно спрямованих на прояви почервоніння, захист венозних судин, та регуляція проникненності мембранних капілярних судин.
Сонцезахист. Ультрафіолет – це найголовніший провокатор ускладнення симптомів і запалення шкіри з розацеа. Тому кожен косметолог-дерматолог порадить вам відповідально ставитися до захисту шкіри від сонячної інсоляції, обирати якісні засоби з SPF фільтром як мінімум з SPF 30. Зокрема, надавайте перевагу сонцезахисним засобам для чутливої шкіри.
Слід зазначити, що через деякий час ця проблема може з’явитися знову. Тому слід відноситися до шкіри обережно, правильно доглядати. Це допоможе надовго зберегти молодість та красу.
Ця проблема є косметологічною. Вона з’являється у жінок від 40 років. Також може виникати у людей, які мають світлі очі, шкіру та волосся. Купероз на носі, щоках може стати симптомом порушень роботи ШКТ, захворювання нервової системи. Іноді це стає сигналом такої хвороби, як розацеа.
Ціни на лікування куперозу та розацеа
КОМПЛЕКС ПРОЦЕДУР | ЦІНА, грн |
Лікування купероз, розацеа обличчя лазер IPL ( Елос технологія) | 1300 |
Видалення судин щоки діодний дерматологіний лазер | 2000 |
Видалення судин крила носа діодний дерматологіний лазер | 600 |
Видалення судин обличчя пляма розміром 2х2 см діодний дерматологичний лазер | 500 |
Видалення судин обличчя пляма 10х10 см діодний дерматологічний лазер | 1000 |
Видалення судин тіло пляма 10х10 см діодний дерматологічний лазер | 1100 |
Мезотерапія коктейлем Redness-ID 2.5 мл. | 1500 |